888 666 320

darmowa porada eksperta,

możliwa konsultacja online

tel-icon

Kredyt dla firm - rozwiń się!

Kalkulator kredytu dla firm

Zamknij

To tylko symulacja, ostateczną decyzję podejmuje bank. Zapraszamy do konsultacji z naszym ekspretem.

Lp Rata Odsetki Kapitał
{{payment.lp}} {{payment.rata}} PLN {{payment.oblicz_odsetki}} PLN {{payment.oblicz_kapital}} PLN
{{sumText}} {{kosztKredytuRazem}} PLN {{odsetkiKredytu}} PLN {{sumaKredytu}} PLN
Kredyt dla firm Bielsko-Biała

Kredyt dla firm Bielsko-Biała

Kredyt dla firm jest instrumentem bankowym, który przeznaczany jest na finansowanie konkretnego celu inwestycyjnego przez przedsiębiorcę. Jego podstawowym założeniem jest zwiększenie majątku firmy poprzez zakup, budowę, przebudowę i remont nieruchomości, a także kupno urządzeń lub maszyn. Kredyt pozwala przedsiębiorcom rozwinąć swoją działalność i zoptymalizować poszczególne działania. Jego zalety dostrzegają inwestorzy, właściciele i biznesmeni – czyli wszyscy, dla których liczy się przede wszystkim rozwój.

Kredyt inwestycyjny przyznawany jest zazwyczaj na okres od 1 roku do 20 lat. Może być uzyskiwany w 100% na poczet inwestycji, bez wkładu własnego. Dostępny jest w różnych walutach, co jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców o zasięgu międzynarodowym. Proces przyznawania nie należy do skomplikowanych. Wystarczy jedynie skontaktować się z nami za pośrednictwem telefonu lub formularza kontaktowego, a my zajmiemy się przygotowaniem właściwych dokumentów.

Kredyt dla firm Bielsko - jakie dokumenty są potrzebne?

Kredyt inwestycyjny może być wypłacony kredytobiorcy w całości, lub w transzach. Może mieć również charakter odnawialnej linii kredytowej. W celu uruchomienia kolejnych transz koniecznym jest spełnienie wymagań banku i zakończenie poszczególnych etapów inwestycyjnych. Zazwyczaj kredyt inwestycyjny udzielany jest na dłuższe okresy czasu. Wówczas harmonogram spłat może występować w formie równych lub malejących rat.

DOŚWIADCZENIE

Dzięki wieloletniej obecności w świecie finansów, zaoferujemy Ci wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

SIEĆ KONTAKTÓW

Bliska współpraca z bankami i innymi instytucjami pozwala nam zaoferować optymalne warunki dla Ciebie.

SKUTECZNOŚĆ

Kilkaset realizacji na naszym koncie sprawia, że możesz mieć pewność przyznania finansowania.

KORZYSTNE WARUNKI

Dobierzemy dla Ciebie odpowiednią formę kredytowania i wygodne raty do spłaty.

Kliknij i zamów darmowy kontakt
Rodzaje kredytów dla firm

Rodzaje kredytów dla firm

Jedną z linii podziału stanowi długość trwania umowy. Wyróżniamy wówczas kredyty krótkoterminowe (do 1 roku), kredyty średnioterminowe (od 1 roku do 3 lat) i kredyty długoterminowe (powyżej 3 lat).

Istnieje również bardziej szczegółowy podział kredytów. Oto on:

 • Kredyt inwestycyjny – rodzaj finansowania, który przeznaczony jest na konkretny cel. Powinien być on zawarty w umowie kredytowej. Jego podstawowym założeniem jest zwiększenie majątku firmy. Zazwyczaj udzielany jest na zakup, budowę, przebudowę lub remont nieruchomości, zakup maszyn oraz urządzeń na potrzeby działalności, nabycie wartości niematerialnych, takich jak licencje, koncesje, zezwolenia czy patenty. Kredyt inwestycyjny udzielany jest zazwyczaj na okres 15-20 lat.
 • Kredyt obrotowy – jego podstawowym przeznaczeniem jest bieżąca działalność firmy. Zawierany jest najczęściej w przypadku chwilowej utraty płynności finansowej. Może być przeznaczony na zapłatę powtarzających się okresowych zobowiązań min. czynszów, dzierżaw, podatków, czy na wypłatę wynagrodzenia dla pracowników. Kredyt obrotowy jest równocześnie kredytem odnawialnym, który może być wykorzystywany wielokrotnie, aż do momentu zakończenia umowy kredytowej. Oprocentowanie tej formy finansowania wynosi zazwyczaj 3 – 10%.
 • Kredyt w rachunku bieżącym – jest to rodzaj kredytu dla firm, który udzielany jest najczęściej na rok. Przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które posiadają rachunek bankowy w danym banku przez pewien okres czasu (min. 3 miesiące). Firma może z powodzeniem zaciągać kredyt wielokrotnie, w zależności od potrzeb. Pozwala on pokrywać bieżące zobowiązania i wpływać korzystnie na płynność finansową firmy. Kredyt spłacany jest zazwyczaj w momencie wpływu środków na rachunek bankowy. Głównym atutem tego rodzaju finansowania jest naliczanie odsetek wyłącznie od środków wykorzystywanych przez firmę, a nie od całości przyznanego kredytu.
 • Linia kredytowa – to rodzaj finansowania, który oznacza przyznanie pewnego limitu, do którego wysokości firma może się zadłużać, w okresie czasu określonym w umowie. Funkcja linii kredytowej jest bardzo podobna do tej, jaką pełni kredyt w rachunku bieżącym. Jedyna różnica to stworzenie osobnego rachunku rozliczeniowego. Linia kredytowa posiada charakterystyczny limit debetowy. Prowadzona jest na oddzielnym rachunku bankowym, stąd wpływy pojawiające się na rachunku bieżącym nie są traktowane jako spłata zadłużenia.
 • Kredyt preferencyjny (z dopłatą) – to forma kredytu, która przyznawana jest na modernizację, rozbudowę lub przebudowę. Odsetki każdej raty kredytu finansowane są przez państwo.
 • Kredyt rewolwingowy – to forma kredytu obrotowego, udzielana zazwyczaj w branżach sezonowych i wszędzie tam, gdzie występują powtarzalne cykle gospodarcze. Pożyczka ma charakter odnawialny. Jest przeznaczona na finansowanie bieżących potrzeb firmy i utrzymanie jej płynności – podobnie jak kredyt obrotowy.
Kredyt dla firm Bielsko – jak możemy pomóc

Kredyt dla firm Bielsko – jak możemy pomóc?

Powyższe rodzaje finansowania są najczęściej spotykane na rynku. Należy pamiętać, że szanse danej firmy na otrzymanie kredytu dla firm są znacznie większe, jeśli:

 • firma prowadzi działalność dłużej niż rok,
 • nie wykazuje strat,
 • nie zalega z opłatami ZUS / US,
 • jej kapitał własny nie jest ujemny,
 • posiada odpowiednie zabezpieczenia kredytowe.

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży bankowej pozwala dopasować formę finansowania do danego rodzaju działalności. Z chęcią pomożemy wybrać Ci optymalne rozwiązanie. W swoich działaniach jesteśmy elastyczni. Aktywnie współpracujemy z wieloma bankami i instytucjami finansowymi, stąd możemy zaoferować rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Porozmawiaj o tym, darmowa porada!

Zostaw numer lub zadzwoń


  888 666 320

  Zapraszamy na odbycie telekonsultacji

  Darmowa porada eksperta!

  Ikona

  FAQ

  Co trzeba dostarczyć?

  Na początku należy przeprowadzić rozmowę telefoniczną z naszym doradcą. Możesz samodzielnie wykonać połączenie lub skorzystać z formularza kontaktowego i kontakt telefoniczny. Po wstępnej rozmowie doradca przekaże, jakie dokumenty są niezbędne do wstępnej analizy.

  Czy możliwe jest otrzymania finansowania, jeśli występuje bieżąca strata?

  Z uwagi na indywidualne podejście do każdego tematu nie odrzucamy takiej możliwości. Klient może być np. w trakcie inwestycji i księgować wszystko w koszty. Po precyzyjnej analizie może się bowiem okazać, że finansowanie jest możliwe.

  Czy można uzyskać finansowanie przy braku zaświadczenia ZUS?

  Tak, jest to możliwe, dzięki indywidualnemu podejściu do klienta.

  Jak długo musi być prowadzona działalność gospodarcza?

  Wystarczy jeden dzień.

  Ile kosztuje porada?

  Porada wstępna jest całkowicie bezpłatna, W momencie zlecenia usługi pozyskania finansowania omawiane są indywidualne warunki.

  Opinie - czyli dlaczego warto nam zaufać?

  Restrukturyzacja.pro Ekspert ds. prawa restrukturyzacyjnego

  Zapraszamy na bezpłatne spotkanie w naszym biurze.

  Kancelaria Radcy Prawnego Michał Massalski.pro Stała lub doraźna obsługa prawna

  Skorzystaj z profesjonalnej pomocy radcy prawnego.

  © 2024 Accon.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

  Zadzwoń teraz